Facebook hirdetés ára

Facebook hirdetés ára

online marketing ügynökség
online marketing ügynökség

Mennyibe kerülnek valójában a Facebook hirdetések? Olvassa el a 2024-es referenciaértékeket és tippeket, hogy a legtöbbet hozza ki bármely költségvetésből.

Tartalomjegyzék

Hogyan működik a Facebook hirdetések árazása?

Mi határozza meg a Facebook hirdetések költségeit?

Mennyibe kerülnek a Facebook hirdetések 2024-ben?

Hogyan csökkentheti a Facebook hirdetési kiadásait

A válasz „Mennyibe kerülnek a Facebook hirdetések?” az… „Attól függ.”

Ez attól függ, hogy milyen iparágban dolgozik, mennyire versenyképes, kit céloz meg, hol találhatók, mekkora a költségvetése, és még sok más rendkívül specifikus tényező.

Olvassa el az átlagos Facebook-hirdetési költségeket 2024-ben. Ismerje meg, hogyan mérheti fel a mérési eredményt, és hogyan csökkentheti a Facebook hirdetési költségeit adatvezérelt döntésekkel.

Hogyan működik a Facebook hirdetések árazása?

A Facebookon történő hirdetési költségek osztályozásának két módja van:

  1. Összköltség: Az a teljes összeg, amelyet egy Facebook-hirdetési kampányra és/vagy egy adott időszakra költöttek.
  2. Egyedi hirdetési költség: Az egyes eredmények (pl. megjelenítés, kattintás, lead stb.) költsége.

A legfelkapottabb kampánycélok:

  1. Ismertség. A vállalkozás bevezetésekor érdemes alkalmazni, minél több információ gyűjtése céljávól, itt elsősorban megjelenésre fzetünk, de természetesen ezeket a költségeket kattintásokra bontva is lehet látni a különböző statisztikákban.
  2. Forgalom. Ilyenkor minél kisebb összegből, minél több releváns célközönség elérése ajánlott a számunkra. Kattintásokért fizetünk. Ebben az esetben érdemes az érkezési oldalra fókuszálni a kattintások helyett.
  3. Konverzió. Lényeges, hogy elegendő adat begyűjtése után a vállalkozás szempotjából értékes cselekményre eladásra, vagy kapcsolatfelvételre koncentráltan állítsuk össze kampányainkat.

Fontos, hogy minden esetben tartsuk szem előtt a marketingtölcsér kialakítását!

Azok számára, akik még nem ismerik a Facebook-hirdetéseket, javasoljuk, hogy állítsanak be egy általános maximális kampányköltségkeretet, és használjanak automatikus ajánlattételi stratégiákat (aukciós módszert).

Csak azok a tapasztalt hirdetésvásárlók, akik ismerik stratégiájuk várható ROI-ját és konverziós arányát.

Mi határozza meg a Facebook hirdetések költségeit?

Tehát sok minden befolyásolhatja a Facebook hirdetési költségeit. Fussunk át rajtuk.

A kampány céljai, Facebook hirdetés ára

Ez a legkritikusabb tényező a Facebook hirdetési költségeinek szabályozásában. Ez nem jelenti azt, hogy az egyik cél olcsóbb, mint a másik. Ez azt jelenti, hogy a Facebook azt a célt használja, hogy optimalizálja hirdetéseit azoknak az embereknek, akik a legnagyobb valószínűséggel megteszik a kívánt lépést.

A megfelelő cél kiválasztása azt jelenti, hogy a megfelelő embereket érjük el, és elérjük a kívánt eredményeket, akár keveset, akár sokat költünk hirdetésekre.

Hat cél közül választhat:

  • Ismertség
  • Forgalom
  • Elköteleződés
  • Érdeklődők
  • App promóció
  • Értékesítés

Facebook hirdetés ára, itt láthatjuk a kampány cél típusokat is:

Célközönség

Nem minden közönség kerül ugyanannyiba, akit meg akarsz elérni. Átlagosan többe kerül, ha hirdetéseit szűkebb közönség elé helyezi, mint egy szélesebb közönségnek. Ez nem rossz dolog.

Gondolja át. Kattintásonként 15 Ft-ot költhet a körzetében élő, 18 és 65 év közötti mindenkit megcélozva, és elérheti, hogy ezek 1%-a értékesítésre váltson.

Vagy mikrocélozhatja hirdetéseit, hogy csak az abszolút ideális ügyfeleit érje el – a város 20-40 éves digitális érdeklődőit, akik túl sokáig kutatják a hátizsákokat –, és kattintásonként akár 400 forintot is fizetnek, de 10%-os konverziós arányt érnek el. Ez a Facebook-hirdetési stratégia többe fog kerülni, de nyilvánvalóan ez a jobb ajánlat, ha a ROI-ról van szó.

Beállíthat célzási beállításokat, amikor hirdetést hoz létre a Facebook Hirdetéskezelőben, beleértve a demográfiai adatokat, a helyet, az érdeklődési köröket és egyebeket. A Facebook azonban most kínálja az általuk Advantage+ -nak nevezett közönséget, amely mesterséges intelligencia segítségével automatikusan megtalálja az ideális közönséget, és eredményenként átlagosan 28%-kal kevesebbe kerül .

Az Advantage+ célzással gyorsan és egyszerűen elkezdhet hirdetni a Facebookon. Állítson be néhány alapvető paramétert, például egy széles országot a hirdetések megjelenítéséhez, a Facebook pedig elvégzi a többit.

Opcionálisan javaslatokat is megadhat a mesterséges intelligencia számára, amelyet figyelembe kell vennie, amikor az Ön közönségét keresi.

Például, ha hátizsákokat próbálok eladni világutazóknak, javasolhatom, hogy a Facebook célozza meg az utazás iránt érdeklődőket. Az eredeti hirdetéscélzási módszertől eltérően az itt megadott dolgok nem abszolútak. Ez azt jelenti, hogy a Facebook megpróbálja megjeleníteni a hirdetéseidet az utazás iránt érdeklődő embereknek, de ha a kampány nem teljesít jól, a Facebook túllép ezeken a javaslatokon, és olyan embereket keres, akikről úgy gondolja, hogy érdeklődni fognak a hirdetéseid iránt. Javaolt ezen kívül egyéni a weboldal adatait felhasználó célközönségek létrehozása, akikre később ezen kampányon belül vissza is tud célozni, ilyenek pl, a katalógus megtekintői, videó megtekintők, vagy kosárelhagyók.

Az Advantage+ célzás mindkét világból a legjobbat nyújtja: bizonyos embercsoportokat célozhat meg, miközben mesterséges intelligencia segítségével is megtalálhatja az érdeklődőket ezeken a paramétereken kívül. (És elkerülve a kampány teljes bukását!)

Ha teljesen kézi célzást szeretne, akkor is megteheti, ha alul kattintson a Váltás eredeti közönségbeállításokra lehetőségre , de javasoljuk az Advantage+ célzás használatát.

Hirdetés elhelyezése

A hirdetéselhelyezés a Meta összes olyan területére vonatkozik (Facebook, Instagram, Facebook Messenger és WhatsApp), ahol a hirdetései megjelennek

A Facebook Advantage+ kampányai ezt is megkönnyítik: hagyja Advantage+ módban, és a Facebook automatikusan kiválasztja a legjobb elhelyezéseket. A „legjobb” azt jelenti, hogy a hirdetés kreatívja és a megfelelő közönség elé kerül.

Beállíthat néhány beállítást annak biztosítására, hogy az elhelyezések konzisztensek maradjanak a márkával, vagy váltson át teljesen manuális elhelyezésválasztásra (amit nem javasolunk).

Szezonalitás

Ugyanaz a Facebook-hirdetés nem kerül ugyanannyiba egész évben.

Halloween jelmez reklámok június 10-én? 15 Ft kattintásonként.

Halloween jelmez hirdetések szeptember 1. és október 30. között? 150 Ft kattintásonként.

Nem valós adatok, de érthető az ötlet. Ha hirdetésének témájára nagyobb a kereslet, és több versenytárs is verseng a hirdetéselérésért, többet kell fizetnie. További példák közé tartozik az utazási szolgáltatások hirdetése nyáron, és természetesen a Black Friday/Cyber ​​Monday.

Az év két legnagyobb vásárlási napján az ezeket a dátumokat megelőző hirdetések a szokásosnál jóval többe kerülnek, mivel sokkal nagyobb a verseny.

A költségvetés-tudatos hirdetők számára ez a kampányok szüneteltetését jelentheti a magas költségű időszakokban, ha nem próbál versenyezni a nagy márkákkal. Ha például Ön egy kisvállalkozás, amely nem kínál Black Friday kedvezményeket, fontolja meg szokásos hirdetési kampányának szüneteltetését a Black Friday héten, hogy elkerülje a szükségtelenül magas költségeket.

Napszak

Mivel a Facebook-hirdetések költségeit nagymértékben befolyásolja a verseny, a napszakok, amikor kevesebb a verseny, költséghatékonyabb reklámozást jelenthetnek. Ez gyakran éjfél és reggel 6 óra között van.

Alapértelmezés szerint Facebook-hirdetései a hét minden napján, 24 órában futnak, de egyéni ütemezést is létrehozhat egy adott hirdetéshez vagy kampányhoz a Meta Ads Managerben. Fontos, hogy a napi költségkeretet ilyenkor át kell állítani teljes élettertamra.

Ha Advantage+ kampányt használ, a Facebook automatikusan beállítja, hogy mikor jelenítse meg hirdetéseit, az elért eredmények alapján.

Hirdetés minősége

A Facebook háromféleképpen ítéli meg hirdetése általános minőségét:

  1. Minőségi besorolás: a Facebook általános minőségének meghatározása az alapján, hogy mennyire tartja relevánsnak a hirdetést a kiválasztott célközönség számára, beleértve azt is, hogyan teljesít a versenytársak hirdetéseihez képest.
  2. Elköteleződési rangsor: hányan látták a hirdetését, és hányan végeztek rajta valamilyen műveletet, és ez hogyan viszonyul más hirdetőkéhez.
  3. A konverziós arány rangsorolása: A hirdetés várhatóan milyen konverziót eredményez az azonos közönségért és célért versengő többi hirdetéséhez képest.

Ezek a minőségi pontszámok a Facebook algoritmusa alapján lettek meghatározva némileg szubjektívek , de azt jelzik, hogy az egyes hirdetések mennyire versenyképesek a versenytársakkal szemben. Ezeket a pontszámokat a Meta Ads Manager Hirdetések lapján tekintheti meg. Ha egy hirdetésnek nincs pontszáma, a Facebooknak még nincs elég adata.

 A Facebook hangsúlyozza, hogy ezek a rangsorok inkább az „észlelt minőségről” szólnak, mint a tényleges minőségről, de van néhány dolog, amivel javíthatja minőségi pontszámát:

  • Kerülje a túl szenzációt keltő hirdetésszöveget
  • Kerülje a kattintáscsali-taktikákat, amelyek célja, hogy a felhasználókat kattintásra vagy elköteleződésre csalják ki
  • Használjon megfelelő írásjeleket, helyesírást és professzionális hangnemet (ami még mindig szórakoztató… csak kerülje a csupa nagybetűt vagy a 700 felkiáltójelet, oké?)

A hirdetésminőségi pontszámok öt csoportba vannak csoportosítva:

  • Átlagon felüli: hirdetése jobb, mint a versenytársak 55%-a
  • Átlag: 35-55 százalékos
  • Átlag alatti: alsó 35%
  • Átlag alatti: alsó 20%
  • – Nem haragszom, csak csalódott vagyok. (Valójában továbbra is azt fogja mondani, hogy „Átlag alatt”, és ez az alsó 10%.)

Rendszeresen ellenőrizze minőségi mutatóit a hirdetéselemzési rutin részeként. Ahelyett, hogy csak új hirdetéseket hozna létre, jobb, ha az átlag alatti pontszámok módosítására összpontosít, hogy növelje a pontszámukat.

Költségvetés, Facebook hirdetés ára

Amint azt a következő szakaszban látható referenciaértékekből látni fogja, egyes iparágakban általában magasabbak az átlagos költségek, mint másokban. Ezt fontos szem előtt tartani a költségkeret meghatározásakor és a teljesítmény értékelésekor.

Választhat napi költségkeretet és/vagy opcionális teljes kampányköltségkeretet (amelyet élettartamra szóló költségkeretnek neveznek). A napi azonban nem jelenti azt, hogy a hirdetési kiadások változatlanok maradnak; A Facebook bizonyos napokon akár 75%-kal többet költhet a napi költségkereténél, amikor úgy érzi, hogy jobb eredményeket érhet el. A teljes heti költés azonban nem haladja meg a napi költségkeret szorzatát héttel.

A költségvetést a következőképpen határozhatja meg:

  • Kampány
  • Hirdetési csoport

A kampányköltségkereteknél van egy extra lehetőség: Advantage+ kampányköltségkeretek. Javasoljuk, hogy kapcsolja be, hogy a költségkeret automatikusan el legyen osztva a hirdetéscsoportok között, így a legjobb eredményt és végső soron a költség és a megtérülés legjobb egyensúlyát érheti el. A funkció használatához két vagy több hirdetéscsoportra lesz szüksége.

Ajánlattételi stratégia

Ahogy korábban említettük, három kampány ajánlattételi stratégia közül választhat:

  1. Árverés
  2. Foglalás
  3. Cél értékelési pontok

A legtöbb hirdető csak az aukciós vagy foglalási lehetőségeket látja a metahirdetési fiókjában, és Ön csak a figyelemfelkeltő vagy elköteleződési célú kampányokhoz választhatja a Foglalás lehetőséget.

Költségkerete, ajánlattételi stratégiája, célzási lehetőségei és korábbi hirdetési teljesítménye alapján a Facebook becslést mutat arra vonatkozóan, hogy a hirdetése hány embert fog elérni, és hány műveletet hajthat végre. Ebben az esetben kattintások, mivel ez a kampánycél a webes forgalom.

Verseny

Igen, a legkisebb vállalkozások is sikeresek lehetnek a Facebook-hirdetésekkel. Emellett igen, nehezebb lesz, ha reklámóriásokkal áll szemben.

Ez nem azért van, hogy eltántorítson. A költségek alacsonyan tartásának és a magas ROI-nak az a kulcsa, hogy meg kell különböztetni magát a versenytársaktól. Legyen tisztában azzal, hogy versenytársai mit csinálnak, de ne hagyja, hogy ez szabja meg hirdetéseinek futtatását. Legyen okos, tudja, mivel áll szemben, és készítsen tervet az eléréshez úgy, hogy elérje az ideális közönséget… nem a konkurencia ideális közönségét.

Mennyibe kerülnek a Facebook hirdetések 2024-ben, Mennyi a Facebook hirdetés ára?

Szóval, szó szerint … mennyibe kerülnek a Facebook hirdetések? Facebook hirdetés ára? Nézzünk meg néhány általános Facebook-hirdetési költség-referenciaértéket.

Fontos megjegyezni, hogy a Facebook-hirdetések költségei magasabbak vagy alacsonyabbak lehetnek ezeknél az átlagoknál. A magasabb költség nem jelenti automatikusan azt, hogy a kampány „rossz”. Előfordulhat, hogy a közönséget nehezebb elérni, és valamivel több költségkeretre van szükség ahhoz, hogy elérje.

Átlagos Facebook CPC

200 Ft. Ennyibe fog kerülni egy Facebook-hirdetés.

Oké, nem igazán, ez csak a Facebook-hirdetések átlagos kattintásonkénti költsége (CPC) jelenlegi tapasztalat szerint. Nem csak az iaprág befolyásolhatja, hanem a kampány célja, illetve, hogy termék, vagy szolgáltatás értékesítésről van-e szó.

Az alábbi képen is jól látható egy érkezési oldal megtekintése termék eladása esetén 16 Ft/kattintás.

Átlagos Facebook CPM

Ezerenkénti költség (CPM) az 1000 megtekintés vagy megjelenítés költségét jelenti. Az alábbi hirdetési fiókban jól látható 1000 megjelenítés költsége is, amely jelen esetben 141 Ft:

Átlagos Facebook CTR

A rendelkezésre álló legfrissebb adatok alapján a Facebook-hirdetések átlagos átkattintási aránya (CTR) az összes iparágban 1,49%. Az összes közösségi médiában történő hirdetés átlagos CTR-je 0,98% volt 2023 negyedik negyedévében, ami azt jelenti, hogy a Facebook-hirdetések 52%-kal több kattintást kapnak (átlagosan).

Amint látható, a legmagasabb átlagos CTR-rel rendelkező iparág a ruházati ágazat 2,06%-kal, a legalacsonyabb átlagos CTR-rel rendelkező iparág pedig az egészségügy 0,73%-kal (néhány iparágon kívül, amelyeket ebben a tanulmányban nem mértünk).

A Facebook-hirdetések átkattintási aránya (CTR) világszerte 2023 márciusában iparágonként

Átlagos havi Facebook-hirdetési költés, Facebook hirdetés ára

Hogyan viszonyulnak a kiadásai a versenytársakhoz? Nem kell annyit vagy többet költened Facebook-hirdetésekre, hogy sikeres legyél. Ez azonban ismét képet ad arról, hogy hol esik a kiadási spektrumon.

Összességében az átlagos havi Facebook-hirdetésekre fordított kiadás 400.000 Ft.

Hogyan csökkentheti a Facebook hirdetési kiadásait?

Növelje a Facebook-bejegyzést

Egy Facebook-bejegyzés „fellendítése” azt jelenti, hogy egy meglévő, jól teljesítő organikus tartalomból reklámot készítünk. Ezt megteheti a Facebook-oldaláról, ha bármelyik bejegyzésnél rákattint a bejegyzés növelésére .

A/B teszthirdetések

Más néven osztott tesztelés, a hirdetések  A/B tesztelése elengedhetetlen a hirdetési eredmények és a Facebook-hirdetések költségeinek javításához. Az A/B tesztelés a következő kérdésekre adhat választ:

  • Ez a hirdetés a grafika, vagy a másolat, vagy mindkettő miatt volt sikeres? (Vagy egyiket sem?)
  • A közönségem jobban reagál erre a vizuális stílusra, vagy erre a vizuális stílusra?
  • A két ajánlat közül melyik vonzóbb a közönségem számára?

A különböző hirdetési kreatívok A/B tesztelése mellett különböző célzási stratégiákat, hirdetésütemezéseket és kampánytípusokat is tesztelhet.

Használja az Advantage+ opciókat

Még nem ismeri a Facebook-hirdetéseket? Ne aggódjon, ez egyszerű: használja az Advantage+ kampányokat az egyszerűség érdekében. Az Advantage+ opciók lehetővé teszik a Facebook hirdetési algoritmusa számára, hogy automatikusan optimalizálja a célzást, a költségkeret-felhasználást, az elhelyezéseket és egyebeket, hogy a legjobb eredményeket érje el a legalacsonyabb Facebook-hirdetési költség mellett.

A legtöbb ember számára a Facebook Advantage+ kampányok jelentik a legjobban teljesítő lehetőséget, még a tapasztalt felhasználók számára is. Ha egy nagyon specifikus közönséget szeretne megcélozni, vagy egyszerűen csak nagyobb irányítást szeretne, továbbra is rendelkezésre állnak a kézi beállítások.

Használjon hasonló közönséget

Ha korábban már futtatott Facebook-hirdetéseket, vagy egyéni közönséget szeretne importálni, a Facebook felhasználhatja a korábbi közönségadatokat egy hasonló közönség megtalálására. Ez olyan embereket jelent, akik hasonlóak azokhoz, akiket korábban megcélzott, hasonló demográfiai adatok, érdeklődési körök vagy egyéb tényezők alapján.

Létrehozhat hasonló közönséget a Facebook-oldalának követőiből, korábbi hirdetési kampányaiból, Meta Pixel adataiból, vagy feltöltheti saját közönségét a Meta Business Managerbe. Az egyetlen követelmény, hogy legalább 100 ember ugyanabban az országban tartózkodjon, bár az 1000-5000 fős közönség ideális méret egy hasonló közönség alapításához.

Megadhatja az egyéni célközönségeit a célközönség szegmensek szakaszban, ahol a hasonló közönségek is beállíthatóak:

Egyszerűen kezelheti Facebook-hirdetéseit, valamint az összes többi közösségimédia-platform organikus és fizetős tartalmát. Ütemezzen tartalmat, lépjen kapcsolatba a követőkkel, és optimalizálja a teljesítményt a növekedést segítő, éleslátó elemzésekkel. Ha segítségre van szüksége keressen minket bizalommal!

Ajánlatot kérek!